• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ahtrabzon
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.33755.3589
Euro6.05236.0765

Limni Gölü Tabiat Parkı Gezisi

Kelkitten memleketime yani Trabzon'a doğru yola çıktım. Yavaş yavaş giderken Limni Gölü tabelasını gördüm. Aslında Limni Gölüne gitmeye hiç niyetim yoktu ama merak ettiğim bu yere de bir gideyim burayı göreyim dedim. Limni gölü sapağında Navigasyon'a Limni Gölü diye giriş yaptım. Bir de baktım 7 km'lik bir mesafe gösteriyor. Aaa ne kadar da yakınmış, daha önce niye gitmemişim, ben burayı daha uzak diye biliyordum diyerek yola çıktım. Yaklaşık 10 km bir asfalt yol gittim, tabi navigasyonun gazabına uğradığımı da anladım, asfalt yoldan sonra toprak yola girdik epeyce bir mesafe de toprak yoldan giderek sonunda Limni gölüne ulaştık. Gümüşhane - Trabzon Anayolundan içeri sapınca yaklaşık olarak 25 dakika sonra karşımıza çıkıyor Limni Gölü.

Bizim gittiğimiz istikamet bu; Varış süresi hızınıza göre değişir tabi ama ortalama Gümüşhaneden 50 dakika mesafededir.Eğer Trabzondan doğru gelirseniz de istikametiniz bu olacaktır.


Gümüşhane Merkezi beğenmem ama merkez dışında güzel yer bu Gümüşhane;))

Neyse Limni Gölü yoluna giriyoruz.

Asfalt yoldan ilerliyoruz, sağı solu seyrede seyrede gidiyoruz derken karşımıza Kalkanlı Köprüsü çıkıyor.Kalkanlı Köprüsünden sonra yola devam ediyoruz.  Tabii asfalt yol bitiyor bundan sonraAsfalt yol bitse de küçük bir dere takip ediyor sizi yolda:)Merak etmeyin yol boyunca sıkılmazsınız, doğa bir harika. Tabi doğru zamanda gitmek lazım.


Doğa ayrı cezbediyor insanı, yayla evleri ayrı
Fotoğraf kalitesinden dolayı özür dileyerek devam ediyorum. Fotoğraf eklemeye Limni gölünden çok bu köyü beğendim. Yağmurdan dolayı fotoğrafları arabadan inip çekemedim, ama aklım orda kaldı. Yağmur yağmasaydı, bir evin kapısını çalardım herhalde:))

Limni Gölü bu köyden hemen sonra geliyor, arabayla 1-2 dakika bile yok.
Otopark ücreti taksilerde 10 tl. Parayı verirken içim hiç sızlamadı 10 tlyi verdim ki belki ilerde bir otoparkı olur:)) ( Parayı topluyorsunuz azcık da düzeltseniz oraları olur yani)

Neyse içeri giriyoruz;

Bu arada Lavabosu, işletmesi olan bir yer Limni GölüÇocuk oyun parkı da var; ama parkta da bir terslik var sanki, Su seviyesi yükseldi herhalde:))Yorumlar - Yorum Yaz


İlçelerimiz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret39939
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 15° 8°