• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ahtrabzon
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.35916.3845
Euro7.43357.4633

Bir Günde Trabzon Gezisi

Şirandaki geziden sonra bu da ikinci gezim. Bu biraz eski ama olsun:)

Ordu'dan çok sevdiğim bir dostum geldi :)Uğur ÖZ:). Misafire Trabzon'u gezdirmek lazım dedik sabah erken yola çıktık.

İşte rotamız:İlk durağımız. Trabzon Akçaabat'ta bulunan Sera gölü. Sera gölüne gittik, oturduk, biraz göl sefası yaptık. 
Sera gölü her ne kadar güzel olsa da vakit kısıtlı gidilecek çok yer var deyip yola çıktık. Merkezde bulunan Ayasofya Müzesine gittik. 
Ayasofya müzesinden ayrılıp Atatürk Köşk'üne doğru yola çıkıyoruz.Burayı da bitirdikten sonra Sıra geldi Sümela manastırına. Maçkaya doğru yola çıkıyoruz. Ordan ver elini Sümela Manastırı. Manastır tarihi ve doğasıyla muhteşem bir yer. 
Tek sorun içindeki bütün odaların açık olmaması , içini tamamen görememekSümela Manastırından ayrılıp hızla son durağımız Uzungöl'e doğru yola çıkıyoruz. Malum vakit kısa bunları bir güne sığdırmak çok zor.

Uzungöl'e giderken Of ilçesinden sonra dere kenarlarında çay içmek için güzel molalık yerler var. Biz dönerken dursak da fotoğrafını buraya koymak istedimNihayetinde Uzungöl'e varıyoruz. 

Uzungöl birazık Yayla havasından çıkmış, şehir hayatına döğru dönüş yolundaSon olarak bir de tepeden görünüşüne bakıp gezimize son veriyoruz.


Yorumlar - Yorum Yaz


İlçelerimiz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret36400
Hava Durumu
Anlık
Yarın
21° 23° 18°